Përfundon takimi me Vjosa Osmanin, Abdixhiku e quan takimin pozitiv por pa vendim final

143 0

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me pretendenten për presidente Vjosa Osmani.

Kreu i LDK-së, Abidxhiku tha se takimi me Osmanin ka qenë pozitiv. “Kemi diskutuar për çështjen e presidentit, takimi ishte i frytshëm, takimi ka qenë pozitiv, dhe është zhvilluar në atmosferë të mirë mes njerëzve që kanë bashkëpunuar një kohë të gjatë. Kemi diskutuar për platformën që pretendentja për presidente, Vjosa Osmani dëshiron ta ndërtojë në rolin e saj, kemi diskutuar rreth kësaj. Nuk kemi vërejtje rreth kësaj. Po ashtu kemi diskutuar për qëndrimin e saj karshi subjekteve politike”, tha ai.

Abdixhiku tha se me Osmanin do të takohen sërish, kurse vendimin final se a do ta mbështesin për presidente, tha se do ta marrin pas konsultimeve të brendshme në LDK.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria