Nuk ka masa të reja restriktive, vendos Komisioni i sëmundjeve ngjitëse

e postuar më at 17/03/2021
128 0

Pas mbledhjes së mbajtur të Komisionit për sëmundjen ngjitëse, në pres-konferencën e Ministrisë së Shëndetësisë, ministri Venko Filipçe kumtoi konstatimet e kësaj mbledhje, përcjell SmartNews.

Sipas vlerësimeve të Komisionit, Filipçe tha se nuk rekomandohen masa të reja restriktive dhe se do të vlejnë masat e deritanishme.

Filipçe bëri sugjerime për kujdes dhe respektim të plotë të masave për mbrojtje nga përhapja e Covid-19 që në javët e ardhshme të mos shfaqet nevoja për masa të reja rwstriktive. /Smartnews/

nga kategoria