Njoftimi i Elon Musk: Kërkoj 10 mijë punëtorë, e nevojshme vetëm diploma e shkollës së mesme

e postuar më at 13:51
159 0

Njeriu më i pasur momentalisht në botë, Elon Musk ka bërë një njoftim publik.
Ai ka thënë se ka nevojë për 10 mijë punëtorë. Me një shkrim në Twitter, Musk bëri të ditur se kusht për punë është vetëm diploma e shkollës së mesme.

Giga Texas në Colorado në pronësi të Elon Musk do të hapet së shpejti dhe Musk ka bërë të ditur se ka nevojë për fuqi punëtorë.
Pesë minuta nga aeroporti, 15 minuta nga qendra e qytetit dhe afër lumit të Colorados është fabrika gjigante që do të hapet nga Musk.

 

nga kategoria

pg slot