Një Liverpool komplet ndryshe, fiton lehtësisht ndaj Leipzig

e postuar më at 23:08
157 0

Me rezultat të njëjtë sikurse në ndeshjen e parë, 2-0, Liverpool ka arritur që të fitojë edhe në ndeshjen e dytë ndaj RB Leipzig.

Pjesa e parë mes dy skuadrave solli shumë raste, mirëpo nuk pati ndonjë gol, shkruan lajmi.net.

Në pjesën e dytë, Mohamed Salah 71’ arriti që të zhbllokojë rezultatin e ndeshjes, duke i dhënë epërsinë Liverpoolit.

Vetëm tri minuta më vonë, Sadio Mande shënoi një gol tjetër për t’i dhënë epilogun përfundimtar ndeshjes.

Pas Portos dhe Dortmundit, çerekfinalisti tjetër është Liverpool.

nga kategoria

pg slot