Nis seanca e Kuvendit, 86 deputetë në sallë

e postuar më at 09:40
96 0

Ka nisur seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka bërë të ditur se në sallë janë 86 deputetë.

Në seancën që ka nisur, pritet të shqyrtohet Propozim-vendimi për formimin e komisioneve parlamentare

Po ashtu do të ketë deklarime jashtë rendit të ditës, si dhe pyetje parlamentare.

Për shkak të situatës pandemike, mediet nuk do të lejohen të qëndrojnë në seancë, por vetëm në hollë të Kuvendit.

nga kategoria