Në covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 87 pacientë

e postuar më at 14:10
182 0

Në 24 orët e fundit në qendrat covid në Shkup janë shtruar 87 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve me coronavirus.

Gjithsej 686 persona të dyshimtë dhe të konfirmuar me Covid-19 po trajtohen në repartet infektive në kryeqytet.

Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit në klinikat interne ka pasur 40 pranime. Në covid Qendrën në spitalin “8 shtatori” ka pasur 20 pranime të pacientëve, 11 pacientë është pranuar në Klinikën për Sëmundje Infektive, në Kozle s’ka pasur pacient dhe 2 pacientë në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve.

J X

nga kategoria

pg slot