Naser Rugova i përgjigjet Abdixhikut: Nëse e bën këtë veprim, je njësoj si Isa Mustafa

267 0

Ish deputeti nga radhët e LDK-së, Naser Rugova përmes një postimi në facebok ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryetarit të tanishëm, Lumir Abdixhikut.

Rugova u shpreh që deputetët janë përfaqësues të popullit dhe duhet të respektohen si të tillë mirëpo që qëndrimi në votim sipas Rugovës është veprim i drejtë, përcjell “Bota sot”.

Mirëpo ai shton që nuk duhet harruar që Osmani nuk është kandidate e LDK-së dhe se nuk duhet të u bëhet presion për votim deputetëve.

Kryesia nuk mund dhe nuk duhet më të vendosë për deputetin, përndryshe edhe ti je njësoj si ai para teje, përfundon Rugova.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

pg slot