MSH: 1.174 RASTE TË REJA, 42 VIKTIMA, 881 TË SHËRUAR

e postuar më at 16:13
145 0

MSH-ja konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 4.598 testime kurse janë regjistruar 1.174 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 430, Veles – 81, Kumanovë – 78, Prilep dhe Manastir nga 74, Strumicë – 53, Ohër – 49, Gostivar – 42, Tetovë – 41, Kavadar – 38, Shtip – 36, Kërçovë – 24, Gjevgjeli – 22, Koçanë dhe Negotinë nga 20, Resnjë – 12, Strugë – 10, SvetiNikollë, Kriva Pallankë dhe Vinicë nga 9, Radovish, Vallandovë dhe Bogdancë nga 7, Dellçevë – 5, Demir Kapi dhe Makedonski Brod nga 4, Demir Hisar – 3, Berovë – 2, Probishtip, Krushëve, Kratovë dhe Dojran nga 1 rast.

Regjistrohen 811 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 42 pacientë. 15 nga Shkupi (53, 56, 58, 58, 60, 65, 65, 69, 69, 73, 73, 73, 73, 80, 84 vjeç), 4 nga Kumanova (59, 59, 67, 75), Nga 3 pacientë nga Prilepi (58, 70, 85), Strumica(50, 67, 70) dhe Koçana (63, 69, 84), nga 2 pacientë nga Manastiri (65, 75), Gostivari (70, 75), Kavadari (51, 65), Shtipi (54, 87) dhe Ohri (61, 74) dhe nga 1 pacient nga Tetova (73), Velesi (87), Kriva Pallanka (81) dhe Vinica (80).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 140.065, numri I të shëruarve është 113.430 kurse I viktimave shkon në 4.150. Për momentin shënohen 22.485 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 660.522 testime për COVID-19. 

J X

nga kategoria

pg slot