Moti sot në RMV me vranësira dhe reshje lokale të shiut

e postuar më at 08:45
6 0

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut, në viset më të larta me reshje të dëborës. Paradite nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryj erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 6 deri në 12 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup, paradite me vranësira dhe me mjegull. Në orët e pasdites dhe mbrëmje me reshje të shiut. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë. /Alsat.mk/

A M

nga kategoria