Moti sot në Maqedoninë e Veriut

e postuar më at 07:35
113 0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe peridha me diell. Pasdite në pjesën jugperëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të borës.

 

Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 6 deri 14 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të stabilizohet dhe të ketë rritje të temperaturave ditore.

J X

nga kategoria