Moti sot në Maqedoninë e Veriut

e postuar më at 07:23
176 0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë u ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit, do të ketë reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri 6 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 13 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperaturat do të arrijnë deri në 18 gradë celcius./SmartNews/

J X

nga kategoria

pg slot