Moti sot në Maqedoninë e Veriut

e postuar më at 10:22
143 0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior, ndërsa në pjesën lindore të vendit do të ketë lagështi.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri 1 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 4 deri 12 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, meterologët parashikojnë mot me diell dhe rritje të temperaturave ditore.

J X

nga kategoria

pg slot