Moti sot me vranësira dhe reshje shiu, temperatura maksimale deri në 15 gradë

e postuar më at 07:09
147 0
  • Mot sot do të jetë kryesisht me vranësira, me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut në pjesët veriore dhe dukshëm më i ftohtë. Më shumë reshje do të ketë në pjesët perëndimore, ndërsa në male do të ketë reshje të borës. Nga fundi i ditës në pjesët jugperëndimore reshjet do të kalojnë në borë edhe në viset më të ulëta. Përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në pjesët perëndimore erë e përforcuat perëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri 8 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 5 deri 15 gradë.

J X

nga kategoria

pg slot