Moti me diell, temperatura deri në 18 gradë

e postuar më at 08:37
154 0

Moti në mëngjes do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë. Gjatë ditës kryesisht do të jetë me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi jugperëndimor. Kah fundi i ditës vranësira do të rritet. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 10 deri në 18 gradë Celsius.

 

 

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell, do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të ulet në -3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsiusë.

 

J X

nga kategoria