Ministri Xhemail Çupi takoi ambasadoren e Konfederatës Zvicerane në Shkup, znj. Véronique Hulmann.

e postuar më at 18:48
45 0

Sot, takova ambasadoren e Konfederatës Zvicerane në Shkup, znj. Véronique Hulmann.

Shkëlqesisë së saj i urova mirëseardhje në Shkup duke i dëshiruar suksese në misionin e saj diplomatik. Gjatë bisedës e njoftova me punën dhe angazhimin tim ministror dhe diskutuam në përgjithësi mbi marrëdhëniet miqësore të vendeve tona si në nivelin politik, apo aq edhe në atë ekonomik.

Në fund, ambasadoren e informova për vizitën time në Konfederatën Zvicerane e cila parashihet të jetë javën e ardhshme.

Shkruan në kumtesën e derguar në media.

Më poshtë keni vegëzën nga publikimi ne Facebook:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0227LgDogTcSnxE1QLz2wjABQnMAjVVX5NJMRLAipLt8AFPLJhZUgKVtYs8YGjLs4Ql&id=100077657445774

J X

nga kategoria

Sela: Ndryshimi fillon nga Gostivari

Posted by - 29/10/2021 0
Aleanca për Shqiptarët ka përmbyllur fushatën zgjedhore në fshatin Debresh të komunës së Gostivarit. Rezultati i rrethit të parë zgjedhor…
pg slot