Mickovski: U dakorduam me Zaevin, regjistrimi të shtyhet në shtator

e postuar më at 15:21
165 0

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, tha se në takim janë pajtuar lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Tema e dytë sa i përket punë në Kuvend, Micksoki tha se VMRO do të punojë në kuadër të Kuvendit së bashku me shumicën në të gjitha ligjet që kanë të bëjnë me agjendën reformuese për BE, ekonominë dhe luftën kundër pandemisë.

“Jemi pajtuar se duhet debllokuar kuvend, të gjitha ligjet që kanë të bëjnë me proceset reformuese integrimen në BE. Ligjet lidhur me ndihmën ekonomisë dhe kjo ndihmë të arrij atije ku është e nevojshme”, u shpreh Mickoski.

Micksoki tha se në prill pritet që në vendin tonë të arrijnë 350 mijë vaksina.
“Jemi marrë vesh që regjistrimi në vend të tani të mbahet në shtator”, tha Mickoski.
Zgjedhjet lokale do të mbahen në pjesën e dytë të tetorit.

J X

nga kategoria

pg slot