Medreseja”ISA BEU”, Snopçe i drejtohet direkt kryeministrit Kovacevski, dje takim me Shaqirin

76 0

Edhe njëherë deputeti nga radhës e Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe ka ngritur çështjen e akreditimit të medresesë “Isa Beu”, por këtë herë duke ju drejtuar direkt kryeministrit, Dimitar Kovaçevski. Pos kryeministrit, deputeti Snopçe, ka pasur dje një takim edhe me ministrin e MASH, Jeton Shaqiri, ku palët në bisedë konstruktive, janë zotuar për zgjidhje të shpejtë dhe të përhershme të kësaj çështje e cila është kërkesë e kahmotshme.

https://fb.watch/gJQC7CRqXm/?mibextid=uevf24

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

pg slot