Mbretëresha Elizabeth bën daljen e parë publike pas intervistës së Megan Markle

e postuar më at 23:21
198 0

Mbretëresha Elizabeth ka bërë daljen e saj të parë publike pas intervistës së dukeshës Megan Markle që i tronditi të gjithë.

Në një konferencë me video, Mbretëresha ka folur me ekspertë dhe studentë, si pjesë e një ngjarjeje në internet, rreth Javës së Shkencës Britanike.

Biseda u zhvillua të mërkurën, pasi pallati publikoi ​​një deklaratë mbi racizmin e ngritur nga Megan Markle në intervistën e saj me Oprah Winfrey, duke iu referuar Buckingham.

“Faktet mund të jenë të ndryshme,” thuhej në deklaratë, duke vërejtur, megjithatë, se akuzat për racizëm u morën seriozisht.

Sipas mediave britanike, Elizabeth e gëzuar, në bisedën e saj rreth shkencës, dukej se tregonte interes të veçantë për zhvillimet e fundit në Mars.

nga kategoria

pg slot