Maqedoni e Veriut: 33 viktima dhe 708 raste të reja me COVID-19

e postuar më at 18:33
85 0

Shkup, 28 mars – Autoritete shëndetësore në vend gjatë 24 orëve të fundit nga 2.763 teste të kryera kanë regjistruar 708 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 11 pacientë.

 

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 33 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 126.938 raste, prej të cilëve 104.356 janë shëruar, kurse 3.675 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 18.907 raste aktive me virusin korona.

J X

nga kategoria