Man City i sigurt, triumfon ndaj Fulhamit në “Craven Cottage”

e postuar më at 23:07
82 0

Manchester City është rikthyer tek fitorja duke mposhtur Fulhamin në kuadër të xhiros së 28-të të Premierligës.

“Citizens” në fakt nuk arritën të shënojnë në pjesën e parë, transmeton lajmi.net.

Pjesa e parë u mbyll pa gola.

Në pjesën e dytë, John Stones realizoi në min (47’) i ndjekur nga Gabriel Jesus në min (56’).

Sergio Aguero u rikthye me gol pas shumë ndeshjeve mungesë, sulmuesi argjentinas shënoi nga penaltia në min (60’).

Rezultati përfundimtar, Fulham 0-3 Manchester City.

City “blindon” pozitën e parë me 71 pikë, ndërsa Fulham ka 26 pikë dhe mban vendin e 18-të në tabelë.

nga kategoria

Kurti: Krenar me ekipin tonë

Posted by - 31/03/2021 0
Kurti ka shkruar se është i ngazëllyer për ekipin që përfaqëson Republikën e Kosovës, duke ju thënë që të kthen…