Majlinda Kelmendi mysafirja e parë e Vjosa Osmanit

e postuar më at 10:37
196 0

Mysafirja e parë e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ishte kampionia e xhudos Majlinda Kelmendi.

Osmani tha se është kënaqësi ta pres në zyrë dhe të bashkëbisedojnë për të ardhmen, njofton Klan Kosova.

“Xhudistët tanë e kanë nderuar shtetin tonë e kanë lartësuar flamurin e Kosovës. Ka qenë rendësi për në që xhudistët që kanë qenë simbol për Kosovën, t’i pres në zyrën time që të bashkëbisedojmë për të ardhmen. Është e domosdoshme që shteti ynë të qëndrojë pranë tyre. T’i përkrah dhe ta shohim që flamuri ynë të valoj lart e më lart nëpërmjet fitoreve duke shpresuar që edhe tash e tutje do të na gëzoni pa masë”, tha Osmani.

Ndërkaq Kelmendi e uroi Osmanin për postin e ri dhe tha se është kënaqësi dhe privilegj të jetë mysafirja e saj e parë.

“Do të doja të uroja mbarësi në punë. Shpresoj se keni me qenë aty ku njerëzi kanë nevojë dhe kur kanë nevojë për ju. Shpresoj që keni me qenë bashkë me ne në Lojëra Olimpike, jemi pesë garues që e kemi normën”.

nga kategoria

Tërmet në Shqipëri

Posted by - 05/04/2021 0
Tërmeti ka qenë me magnitutë 3.4 ballë të shkallës rihter. Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Shqipëri.…