Madheshtore, edhe Vjosa Osmani uron Lumir Abdixhikun

e postuar më at 22:22
186 0

U.d Presidentja, Vjosa Osmani ka uruar Lumir Abdixhikun pas marrjes së detyrës së re, si kryetar i LDK-së, shkruan Indeksonline.

Kështu ka bërë të ditur Abdixhiku përmes një postimi në Facebook.

“Më lejoni që këtu, të falenderoj të gjithë politikanët vendorë e ndërkombëtarë për urimet e marra sot.

Falenderoj Kryeministrin në detyrë z. Hoti, u.d. e Presidentes znj. Osmani, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje! z.Kurti; kryetarin e  AAK-së z. Haradinaj; kryetarin e Kryeqytetit z. Ahmeti; Kryetarin e Partisë Demokratike në Shqipëri z.Lulzim Basha e ish Presidentin shqiptar z. Sali Berisha, miqtë tanë në Partitë Popullore Evropiane dhe gjithë kolegët, bashkëpunëtorët e përfaqësuesit tjerë të korit diplomatik”./Indeksonline/

J X

nga kategoria

pg slot