LSDM: Në vend të ndihmës në luftën ndaj coronavirusit, opozita e rëndon sistemin shëndetësor

e postuar më at 10:33
148 0

Partia maqedonase në pushtet LSDM, e ka akuzuar OBRM-PDUKM-në se është dekonstruktive gjatë gjendjes së rënduar me pandeminë.

Nga LSDM thonë se në vend të ndihmës në luftën me coronavirusin, OBRM-PDUKM e rëndon sistemin shëndetësor.

“Nga fillimi i pandemisë deri më sot, qytetarët dëshmojnë për qëndrimin shkatërrues dhe të papërgjegjshëm të OBRM-PDUKM-së.

Në vend që të ofronte ndihmë dhe mbështetje simbolike për punëtorët shëndetësorë, OBRM-PDUKM ka minuar luftën kundër pandemisë gjatë gjithë vitit, duke punuar kështu në dëm të drejtpërdrejtë të shëndetit të qytetarëve”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se qytetarët e kanë të qartë kët sjellje të opozitës dhe sipas tyre, Hristijan Mickoski dhe OBRM-PDUKM do të mposhten sërish.

nga kategoria

pg slot