LAJME Glauk Konjufca zgjetet Kryeparlamentar

e postuar më at 11:38
65 0

Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes ka propozuar për kryeparlamentar, Glauk Konjufcën.

Kryeparlamentari zgjidhet me shumicë të thjeshtë, përcjellë Gazeta Blic.

Konjufca u zgjodh kreparlamentar me 69 vota për dhe 33 kundër.

J X

nga kategoria