Kurti pranon letra urimi për postin e kryeministrit nga 5 shtete

e postuar më at 11:10
71 0

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas marrjes së detyrës së re në krye të ekzekutivit, ka pranuar letër urime nga Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, Kryeministri i Çekisë, Andrej Babiš dhe Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán.

Ai është uruar për fillimin e punës në krye të Qeverise së Republikës së Kosovës dhe i është ofruar bashkëpunim ndërshtetëror.

 

J X

nga kategoria

BDI dhe metamorfoza!

Posted by - 22/08/2021 0
Dr. Arben TARAVARI Para disa ditësh, dola në një konferencë për shtyp ku ndër të tjera fola edhe për zgjedhjet…