Kurti e Osmani takojne Haradinajn dhe Hoxhajn, Abdixhiku pret konfirmimin e te premtes

e postuar më at 14:14
187 0

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani sot kan filluar takimet konsultative me partite politike parlamentare per fillimin e konstituimit te institucioneve te vendit ne nje periudhe sa me te shpejte,

Se pari ne oret e paradites ka takuar kryetarin e PDK Enver Hoxhaj ku ky i fundit parashtroi 10 pyetje per shtetin e Kosoves, ndesa ne mesdite eshte duke u zhvilluar takim me kryetarin e AAK Ramush Haradinaj nga ku pritet te kete prononcim ky i fundit.

Kryetari i posazgjedhur i LDK Lumir Abdixhiku u deklarua se po pret konfirmim per takimin e dites se premte pasiqe LDK akoma nuk i ka te kontituuara organet vendimmarese te partise.Kete deklarim ai e beri ne viziten qe beri tek varri i presidentit te ndjere Ibrahim Rugova.

J X

nga kategoria

pg slot