Kurti arrin në Qeveri – Hoti ia dorëzon detyrën

e postuar më at 11:36
110 0

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ia ka dorëzuar detyrën kryeministrit të ri të vendit, Albin Kurti.

Ceremonia e pranim-dorëzimit është bërë në Qeverinë e Kosovës.

Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin Kurti është votuar ditën e hënë.

Për votimin e Qeverisë Kurti 2 kanë votuar 67 deputetë, kurse kundër 30.

Kurti në kabinetin e tij do të ketë zëvendëskryeministër Besnik Bislimi, Donika Gërvalla zëvendëskryeministre dhe po ashtu do të udhëheq Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Emilja Rexhepi zëvendëskryeministre.

J X

nga kategoria