Kosnett takon Kurtin: SHBA mbetet e përkushtuar ta ndihmojë qeverinë e ardhshme

e postuar më at 14:32
174 0

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar sot kryetarin e LVV-së, Albin Kurti dhe ekipin e tij, në kuadër të një serie diskutimesh për prioritetet e përbashkëta SHBA-Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Kosnett përmes një postimi në Twitter, ku ka theksuar se mbesin të përkushtuar për të ndihmuar qeverinë e ardhshme.

“Ne mbetemi të përkushtuar për të ndihmuar qeverinë e ardhshme të ketë suksese dhe të sigurojë vendin e saj si një partner i barabartë në Evropë dhe brenda bashkësisë ndërkombëtare”, ka shkruar Kosnett.

Ambasadori ka theksuar se diskutimi i sotëm është përqendruar në investimet e energjisë dhe diversifikimin.

“Diskutimi i sotëm u përqendrua në investimet e energjisë dhe diversifikimin, duke përfshirë opsione të qëndrueshme dhe të rinovueshme që do të sillnin rritjen e ardhshme ekonomike të Kosovës”, ka thënë Konsett.

https://twitter.com/USAmbKosovo?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1372530956960202752%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fkosnett-takon-kurtin-shba-mbetet-e-perkushtuar-ta-ndihmoje-qeverine-e-ardhshme%2F

J X

nga kategoria

pg slot