Konfirmohen 17 viktima dhe 1.347 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

e postuar më at 18:09
95 0

Ministria e Shëndetësisë informon në 24 orët e fundit janë kryer 4.096 teste, ndërsa janë regjistruar 1.347 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup – 643, Kumanovë – 90, Prilep – 85, Veles – 61, Ohër – 56, Manastir – 50, Kavadar – 47, Tetovë – 40, Gostivar – 35, Gjevgjeli – 34, Shtip – 30, Strumicë – 25, Negotinë – 19, Koçan – 15, Kërçovë – 13, Radovish – 12, Probishtip – 8, Strugë, Kriva Pallankë, Resnjë, Dellçevë, Vinicë dhe Valandovë nga 7, Sveti Nikollë, Dibër dhe Makedonski Brod nga 6, Berovë, Bogdanci, Demir Kapi dhe Demir Hisar nga 4, Krushev dhe Pehçevë nga 3, Kratovë – 2.

Janë regjistruar 451 pacientë të shëruar nga coronavirusi

Sot janë konfirmuar 17 viktima nga coronavirusi të moshës 23-90 vjeç. 8 pacientë nga Shkupi, Prilepi – 2, dhe nga një në Shtip, Koçan, Kumanovë, Ohrër, Kërçovë, Kriva Pallankë dhe Vinica.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 122.227, numri i pacientëve të shëruar ka arritur në 102.652, numri i vdekjeve është 3,545, ndërsa numri i rasteve aktive është 16.030

 

 

J X

nga kategoria