Kjo është Aleanca!Taravari: Nga kuvendi i sotëm dalim edhe më të unifikuar

e postuar më at 16:51
34 0

Kuvendi i ASH-së vendosi që të emëroj Arben Taravarin ushtrues detyre kryetar i ASH-së deri në kongresin që do të mbahet më 17 dhjetor. I sapo zgjedhur nga Kuvendi, Arben Taravari në daljen para mediave theksoi se e rëndësishme mbi të gjitha është se si parti dalin nga ky Kuvend të bashkuar dhe unifikuar, raporton KlanMacedonia

“Pas konstatimit të dorëheqejes së kryetarit me shumicë votash u vendos që unë të udhëheq ASH si UD deri në mbajtjen e kongresit të jashtëzakonshëm, data e të cilit është caktuar 17 dhejtori. Me rëndësi të jashtëzakonshëm nga ky kuvend dolëm të bashkuar dhe unifikuar. Shpresojmë të jemi shpresa e shqiptarëve për të bërë ndryshimin”, tha Taravari.

J X

nga kategoria

pg slot