Karaxhovski: Java e ardhshme kritike

e postuar më at 21:08
115 0

Kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive Zharko Karaxhovski në emisionin “Vetëm intervistë” në televizionin Kanal 5 theksoi se java e ardhshme pritet të jetë kritike në pjesën e të sëmurëve, të shtruarve në spitale, të vdekurve dhe shtretërve spitalorë.

“Ende nuk e kemi arritur maksimumin. Çdo virus respirator e ka aktivitetin e vet gjashtë deri tetë javë. Për momentin jemi te java e gjashtë. Është kruciale java e shtatë në pjesën e të sëmurëve, të shtruarve në spitale, të vdekurve dhe shtretërve spitalorë”, tha Karaxhovski.

nga kategoria

Tërbohet BDI-ja

Posted by - 20/08/2021 0
Në një konferencë për shtyp mbajtur të enjten nga kryetari i Komunës të Gostivarit Arben Taravari, i cili është edhe…