Juventusi diskuton për të largimin e yjeve, De Ligt qëndron

e postuar më at 08/03/2021
168 0

Juventus, i cili mund të jetë i hapur për të lënë disa nga yjet e tyre të largohen këtë verë, thuhet se i ka thënë agjentit Mino Raiola se Matthijs de Ligt nuk është në shitje.

Calciomercato raporton se “Zonja e Vjetër” po konsideron të ardhmen e disa prej yjeve të tyre më të mëdhenj, pasi humbja prej 113.7 milionë e regjistruar në gjysmën e parë të sezonit e detyron klubin të bëjë vlerësime të kujdesshme të tregut të transferimeve.

Për këtë arsye, emrat e mëdhenj në skuadër nuk përjashtohen kur Bianconerët studiojnë mundësitë për të fituar para.

Raporti përmend Paulo Dybala si një nga emrat që mund të lëvizë, pasi ai nuk ka rinovuar me Juventusin dhe është në një marrëveshje që skadon në qershor të vitit 2022.

Cristiano Ronaldo gjithashtu mund të paketojë valixhet e tij një vit më herët, por De Ligt thuhet se nuk do të jetë në shitje këtë verë.

Raporti pretendon se Juventusi ka qenë i qartë me agjentin e 21-vjeçarit Mino Raiola, duke thënë se lojtari holandez nuk është në treg.

Ish-mbrojtësi i Ajax u transferua në Juventus për një shumë prej 85.5 milionë euro në korrik të vitit 2019 dhe ka qenë i lidhur me Barcelonën.

nga kategoria

pg slot