ISIS-i merr përgjegjësinë për vrasjen e 33 ushtarëve në Mali

e postuar më at 18:50
111 0

Dega e Shtetit Islamik në Afrikën Perëndimore e ka marrë përgjegjësinë të dielën për pritën javën e kaluar ku humbën jetën 33 ushtarë në Mali, sipas një deklarate të botuar në “SITE Intelligence Group”.

Në sulmin e të hënës në afërsi të qytetit verior Tessit, u lënduan edhe 14 ushtarë.

Shteti Islamik në deklaratë ka thënë se luftëtarët e vet kanë kapur tri automjete, si dhe armë e municion.

Grupi ka marrë përgjegjësinë edhe për sulmet nëpër zonën kufitare mes Malit dhe Nigerit, ku kanë humbur jetën dhjetëra ushtarë.

nga kategoria

Bajram i trishtë!

Posted by - 25/07/2021 0
Dr. Arben TARAVARI Tre ditët e festës së Bajramit, shto edhe gjallërinë që kanë sjellë mërgimtarët e kthyer në shtëpi,…