Ilir Hasani me porosi: Spitalet janë të stërmbushurë me pacientë, kujdes sa s’është bërë vonë

e postuar më at 22:18
107 0

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani, ka bërë thirrje për kujdes maksimal nga Covid-19, pasi spitalet janë stërmbushur me pacientë dhe nuk ka vende të lira.

Ja postimi i tij i plotë:

Përderisa spitalet janë të stërmbushura me pacientë që trajtohen nga komplikime me Covid 19, e bile as edhe në spitale private vështirë të gjesh vend të lirë, në lokale e kafene ahengu ska të ndalë.

Ky moskujdes do të na kushtoj.

Kujdes, kujdes, kujdes, sa nuk është shumë vonë!

nga kategoria