Ibrahimovic vendos rekord të ri në Seria A

e postuar më at 21/03/2021
92 0

Ylli i AC Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka vendosur një rekord të ri në Seria A.

Suedezi realizoi gol në fitoren e ‘çmendur’ ndaj Fiorentinas me rezultat 2 – 3.

Me këtë gol, Ibrahimovic është bërë lojtari më i vjetër në Seria A që shënon më shumë se 15 gola brenda një edicioni.

Ky rekord nuk ishte arritur ndonjëherë, derisa 39-vjeçari është në formë mjaftë të mirë dhe pritet të realizojë edhe disa gola të tjerë.

Ndërkohë, Ibrahimovic pritet të përballet me Kosovën të dielën e ardhshme në “Fadil Vokrri”.

nga kategoria

Kurti: Krenar me ekipin tonë

Posted by - 31/03/2021 0
Kurti ka shkruar se është i ngazëllyer për ekipin që përfaqëson Republikën e Kosovës, duke ju thënë që të kthen…

Salaaaaah, tjetër gol në derbin Arsenal – Liverpool

Posted by - 03/04/2021 0
https://twitter.com/DamnStraightFam?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1378444230176206855%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Findeksonline.net%2Fsalaaaaah-tjeter-gol-n1e-derbin-arsenal-liverpool%2F Golin për 2 me 0 e shënoi sulmuesi egjiptian, Momo Salah në minutë e 68’të, shkruan IndeksOnline   Kujtojmë…

Benevento shokon Juven e Ronaldos

Posted by - 21/03/2021 0
Benevento ka bërë befasinë e javës duke arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Juventus. “Bianconerët” dominuan në të gjitha…