Haradinaj: Nuk e votojmë Vjosa Osmanin për Presidente

152 0

Kreu i Alencës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj vendimin që LDK të votojë në sencën për zgjedhjen e presidentit e ka cilësuar si një marrëdhënie të re LVV-LDK.

Por thotë se partia e tij nuk do ta votojë atë pasi sic u shprej në takimin me kreun e LVV-së Albin Kurtin dhe kandidaten për presidente Vjosa Osmani këta dy të fundit nuk i kanë kërkuar votat e AAK-së as për qeverinë e as për presidenten.

Por ambasadori gjerman në Kosovë Jon Rohde e ka mirëpritur vendimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës për të marrë pjesë në procesin zgjedhor për presidentin e ri.

JORN ROHDE- AMBASADOR I GJERMANISË NË KOSOVË

“Shpresoj që të gjithë deputetët e zgjedhur të ndjekin këtë shembull dhe të vendosin nevojat e qytetarëve të Kosovës mbi ato politike. Unë nuk mund të imagjinoj mbajtjen e zgjedhjeve të reja në mes të valës së pandemisë”

Lidhja Demokratike ka vendosur që të marrë pjesë në procesin e zgjedhjes së presidentit të ri duke shtuar gjasat për evitimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme ndërsa Partia Demokratike e Kosovës nuk do të marrë pjesë në këtë process, duke e cilësuar kandidaten për deputete Vjosa Osmanin jounifikuese.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

Momenti kur vaksinohet Albin Kurti

Posted by - 29/03/2021 0
Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është vaksinuar i pari në vend me vaksinën Anti-COVID të AstraZenecas Në prani të ekipit…