Guardiola: Do të mundim Sautemptonin me 18-0

e postuar më at 23:43
172 0

Pep Guardiola, trajneri i Man. Sitit, me tone më të larta “bisedonte” me gazetarët në prag të përballjes me Sautemptonin në Premierligën e Anglisë. Gazetarët e pyetën trajnerin spanjoll se si do të reagojë pas disfatës nga Man. Junajtedi. Giardiola dha një përgjigje mjaft interesant.

“Do të shënojmë fitore të lartë me 18-0. Ky do të jetë rezultati final. Mirë më dëgjuat. Do të jetë 18-0,” tha mes tjerash Guardiola.

Man. Siti ishte në seri prej 21 ndeshjeve radhazi me fitore, mirëpo disfata nga “Djajtë e Kuq” në derbin e qytetit, ndaloi një seri magjike të “Qytetarëve”. Këta të fundit janë ende lider në Premierligën e Anglisë dhe në rrugë të mbarë që të fitojnë titullin kampion.

nga kategoria

pg slot