Grubi sot takon liderët e Kosovës, kjo është tema e bisedës

e postuar më at 08:59
91 0

Zëvendëskryeministri i parë në Maqedoninë Veriore dhe ministri për Sistem politik e marrëdhënie midis bashkësive, Artan Grubi nesër do të vijë për një vizitë një ditore në Prishtinë, shkruan Indeksonline.

Grubi do të ketë takim me liderët e partive politike, Vjosa Osmani, Enver Hoxhaj, Lumir Abdixhiku, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj.

Ai po ashtu do të ketë edhe një takim me kryetarin e shoqatës Jetimat e Ballkanit, Halil Kastrati.

Temë e bisedës në takime do të jetë procesi i Regjistrimit në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

J X

nga kategoria