Golden Eagle Ylli, kampion i parë i Ligës Unike

e postuar më at 22:54
169 0

Ka përfunduar ndeshja finale e Ligës Unike të basketbollit e zhvilluar ndërmjet Pejës dhe Golden Eagle Yllit. Skuadra nga Suhareka, Ylli është fitues dhe kampion i kësaj gare pasi e mposhti Pejën me rezultat të ngushtë 82-79, pra me vetëm tri pikë epërsi.

Ndryshe ky ishte sezoni i parë i kësaj gare i organizuar nga Federata e Basketbollit të Kosovës në bashkëpunim me atë të Shqipërsë ndërmjet tetë skuadrave më të mira të të dy vendeve.

nga kategoria