Gjobiten 571 persona për mosmbajtje të maskës

e postuar më at 11:11
58 0

Nga ora 22:00 e ditës së djeshme (25.03.2021) deri sot në ora 05:00 Ministria për Punë të Brendshme ka regjistruar 19 shkelje të orës policore.

Ndërkohë janë konstatuar edhe 571 shkelje të tjera për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si preventiv për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Nga MPB-ja në vazhdimësi bëjnë thirrje për respektim të masave dhe protokolleve të miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

J X

nga kategoria

Parashikimi i motit

Posted by - 12/04/2021 0
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë mestarë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale…