Gjinovci: Nëse shkojmë në zgjedhje, VV i merr 89 ose 100 deputetë

e postuar më at 08:24
172 0

Aktivisti Rron Gjinovci, thotë se nëse ndryshohet ligji dhe diasporës i mundësohet me votu nëpër ambasada, zgjedhet presidentja.
Mirëpo, siç thotë ai, nëse një gjë e tillë nuk bëhet, atëherë Lëvizja Vetëvendosje, i merr 89 deputetë ose ndoshta 100.

“Nëse ndryshohet ligji dhe diasporës i mundësohet me votu nëpër ambasada, zgjedhet presidentja. Ose, VV i merr 89 mandate… a noshta 100 a”, ka shkruar Gjinovci.

J X

nga kategoria

pg slot