Gjermania uron Kurtin: Mund të llogarisni tek ne

147 0

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka uruar zgjedhjen e Albin Kurtit kryeministër. Ndër të tjera, në urim thuhet se Qeveria e re mund të llogarisë në ndihmën e Gjermanisë.

“Urojmë Kryeministrin e sapo zgjedhur Albin Kurti dhe Kabinetin e tij si dhe anëtarët e rinj të Kuvendit të Republikës së Kosovës!

Ka probleme urgjente që duhet trajtuar.

Ju mund të llogarisni në miqësinë dhe mbështetjen e Gjermanisë” thuhet në urimin e Ambasadës së Gjermanisë.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

pg slot