Flamuri i Kosovës dhe ai Dardan në ceremoninë e inaugurimit të Vjosa Osmanit si presidente

e postuar më at 09:23
118 0

Ka filluar ceremonia e inaugurimit të Vjosa Osmanit si Presidente e Republikës së Kosovës, raporton Express.

Në ceremoni janë duke marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.

Vëmendje në këtë ceremoni ka marrë edhe vendosja e flamurit Dardan afër flamurit të Kosovës.

Gjatë ditës janë paraparë janë paralajmëruar disa aktivitete të Osmanit, përfshirë këtu edhe homazhe.

nga kategoria

Vdes ish-luftëtari i UÇK’së

Posted by - 02/01/2022 0
Ushtruesi i detyrës së kreut të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka bërë të ditur se sot ka vdekur Ajvaz Karpuzi, ish-luftëtar…