Fillon ceremonia zyrtare, Osmani dhe Konjufca kalojnë pranë gardës së FSK-së

e postuar më at 09:14
147 0

Ka nisur ceremonia zyrtare e dorëzimit të detyrës së presidentit të Kosovës, raporton Gazeta Express.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka parakaluar pranë gardës së FSK-së së bashku me kryeparlamentarin Glauk Konjfuca.

Në ceremoni janë duke marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.

Gjatë ditës janë paraparë janë paralajmëruar disa aktivitete të Osmanit, përfshirë këtu edhe homazhe.

nga kategoria

pg slot