Filipçe: Vaksinimi masiv do të fillojë në prill

e postuar më at 20:34
111 0

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se jemi në mes të një vale të re të coronavirusit.

“E madhe është trysnia në spitale, dhe këtë e menaxhojmë me punën intensive dhe koordinim me të gjithë drejtorët e spitaleve. Nuk do të lejojmë të mos ketë shtretër të lirë”, thotë Filipçe.

Ai tha se imunizimi masiv planifikohet të fillojë në prill me 200 mijë vaksinat që do të arrijnë nga Kina dhe nga Rusia.

Ndryshe, vaksinimi i parë në Maqedoni ndodhi me 17 shkurt me vaksinimin e punonjësve shëndetësorë. Pas tyre, prioritet do të kenë personat mbi 70 vjet,

J X

nga kategoria