Filipçe paralajmëron padi ndaj VMRO-s, ja pse

e postuar më at 21:35
174 0
Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Venko Filipçe do të presë që VMRO-DPMNE të kërkojë falje publike për akuzat për furnizim të paligjshëm të vaksinave kineze, përndryshe ai do të padisë për shpifje. Deputeti Mile Lefkov dorëzoi sot dokumente në Komisionin Antikorrupsion i cili, siç thotë tha, tregon se Ministri autorizoi një kompani fantom për të ndërmjetësuar në prokurimin e vaksinave, për të cilat kompania mori një garanci prej 12.5 milion euro. Lefkov nxiti aktivistët anti-korrupsion të hetojnë çështjen, për të cilën ai tha se dyshohej për krim dhe korrupsion. Filipçe shkroi dje në Facebook se informacioni në lidhje me shumën që VMRO-DPMNE pretendon se ishte paguar për vaksinat nuk është i saktë dhe dokumentet thonë se ato janë një falsifikim i plotë. Ai thotë se opozita po e pengon procesin e prokurimit. Smart News TV

J X

nga kategoria

pg slot