Filipçe: Në mënyrë të suksesshme kaloi dita e parë e vaksinimit në sallën “Boris Trajkovski”

e postuar më at 21:09
73 0

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se në mënyrë të suksesshme kaloi dita e parë e vaksinimit në sallën “Boris Trajkovski”.

“Mesatarisht vaksinohen rreth 300 persona në orë ose 3.000 në ditë. Sot u vaksinuan një pjesë e punonjësve shëndetësorë dhe disa pjesëtarë të MPB-së. Nesër vazhdon vaksinimi në MPB dhe fillon në ushtri. Kolegët më njoftuan se i gjithë sistemi funksionon pa pengesa dhe kjo më gëzon”, tha Filipçe.

J X

nga kategoria

Dani, gjyshi i ëndrrave

Posted by - 16/04/2021 0
Ramadan Krasniqi është një nga artistët më të njohur dhe të respektuar të muzikës shqiptare, shkruan “Kosovarja”. Dani prej vitesh…