Filipçe: Deri në fund të këtij muaji presim 300,000 vaksina

e postuar më at 21:47
157 0

Ministri Venko Filipçe, theksoi sonte në emisionin “Click Plus” në Tv 21 se pret që deri në fund të Prillit, 300 mijë vaksina të mbërrijnë në RMV.

“Pfizer ka një zyrë përfaqësimi në Serbi, dhe mbase kjo është arsyeja pse vaksinat ishin më të hershmet. Ka vaksina në Shqipëri që erdhën nga Pfizer, Kovacs dhe arritën përmes Turqisë. Deri në fund të këtij muaji, ne presim afër 300 vaksina, domethënë 200 mijë nga Kina, 76 mijë nga KOVAKS dhe 25 mijë nga BE. Ky duhet të jetë patjetër plani, kur fillon imunizimi, ai nuk duhet të ndalet”, tha Filipçe.

nga kategoria

pg slot