Ekskluzive: VV deponon tërheqjen e ligjit për zgjedhje, LDK-së i hapet rrugë të marrë pjesë në seancë

e postuar më at 16:51
195 0

Lëvizja Vetëvendosje ka depunuar në Kuvend tërheqjen e ligjit për zgjedhje.

IndeksOnline mëson nga burime të sigurta se partia që doli fituese në zgjedhjet e 14 shkurtit ka depunuar  tërheqjen e ndryshim ligjit për zgjedhjet në organet kompetente, ku iu mundësohej mërgimtarëve të votonin nëpër ambasada dhe konsullata.

Pas këtij veprimit të LVV-së, Lidhjes Demokratike të Kosovës iu plotësohen kushtet që të merr pjesë në seancën për zgjedhjen e presidentit.

Ndryshe, në ora 18:00 pritet të mbahet seanca për zgjedhjen e presidentit ku janë dy kandidatë për president nga LVV, Vjosa Osmani dhe Nasuf Betja./IndeksOnline/

 

J X

nga kategoria

pg slot