“Duro” e Dafina Zeqirit shtyu njerëzit të kërkojnë ndihmë

e postuar më at 12:58
147 0

Para pak javësh, Dafina Zeqiri publikoi këngën “Duro” që jepte një mesazh të fortë dhe ndryshe nga projektet e tjera të saj.

Këngëtarja u mundua që përmes këngës t’i inkurajonte njerëzit të kërkojnë ndihmë kur nuk janë mirë.

Së fundmi, Dafina njoftoi përmes Instagram se mori një mesazh nga “Linja e jetës” (aty ku njerëzit mund të drejtohen për të kërkuar ndihmë), se ka pasur shumë telefonata pasi kanë dëgjuar këngën e saj.

Këngëtarja shpërndau mesazhin duke treguar se kjo e ka bërë të lumtur pasi projekti i saj ‘ndihmoi’ sado pak njerëzit që kanë nevojë për ndihmë të drejtohen aty ku duhet.

nga kategoria